არარეზიდენტი მკვლევარები
ნორბერტო პინიატი ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანი ეკონომისტია და ენერგეტიკის, გარემოსა და შრომის ეკონომიკის მიმართულებით მუშაობს. 2009 წელს იგი თსუ ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლის (ISET) ფაკულტეტის წევრი გახდა, 2016 წლიდან კი ენერგეტიკისა და გარემოს დაცვის პოლიტიკის კვლევით ცენტრს ხელმძღვანელობს ISET-ის კვლევით ინსტიტუტში. ნორბერტო ISET-ის ეკონომიკის სამაგისტრო პროგრამაზე რამდენიმე კურსს ასწავლის, მათ შორის ენერგეტიკული ბაზრების ეკონომიკას. 2009 წლამდე იგი OECD-ის განვითარების ცენტრში, მსოფლიო ბანკსა და ბოლონიის უნივერსიტეტში მუშაობდა. მას განვითარებისა და ენერგეტიკის ეკონომიკაში სწავლებისა და ტრენერობის 15-წლიანი გამოცდილება აქვს.
ნორბერტომ 2007 წელს მიიღო ბოლონიის უნივერსიტეტის ფილოსოფიის დოქტორის ხარისხი ეკონომიკის მიმართულებით, მანამდე კი განვითარების, ინოვაციებისა და ცვლილებების მაგისტრის ხარისხი ამავე უნივერსიტეტიდან. მას აქვს ბოლონიის უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ფინანსების საპატიო წოდებაც (მაგისტრის ეკვივალენტი). ნორბერტოს აქვს კიელის მსოფლიო ეკონომიკის ინსტიტუტის საერთაშორისო ეკონომიკური პოლიტიკის კვლევების სერტიფიკატი. მისი კვლევის ინტერესებია: შრომის ბაზრის პოლიტიკა, ენერგეტიკა, გარემოს პოლიტიკა და მდგრადი განვითარება.

Norberto Pignatti holds a Ph.D. in Economics from the University of Bologna (2007), a Master in Development, Innovation and Change from the University of Bologna, and a Laurea (M.A. equivalent) in Economics and Finance from the University of Bologna. He also received the Advanced Studies Certificate in International Economic Policy Research from the Kiel Institute of World Economics (Germany).
Before joining ISET resident faculty in 2009 he worked at the Development Centre of the OECD, at the World Bank, and at the University of Bologna. He currently teaches Economics of Energy Markets, Cost-Benefit Analysis, and Program Evaluation in the second year of the ISET Master Program. His teaching portfolio includes also Public Economics, Development Economics, Economics of Transition, Labor economics, and Principles of Econometrics. His research interests are Labor Economics (with a particular emphasis on labor markets of developing and transition countries), Sustainable Development, and Policy Studies.