2022 წლის 3 მარტს ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანმა ეკონომისტმა იასია ბაბიჩმა და დირექტორმა თამარ სულუხიამ ისაუბრეს საერთაშორისო ვებინარზე „რუსეთის სანქციები და მათი გავლენა რეგიონზე“. ვებინარი სტოკჰოლმის გარდამავალი ეკონომიკების ინსტიტუტისა (SITE) და შვედეთის მთავრობის მიერ დაფინანსებული FREE Network-ის ქსელის ორგანიზებით ჩატარდა და მთავარი თემა უკრაინაში რუსეთის ომის ეკონომიკური შედეგები იყო, სადაც აქცენტი გაკეთდა, რა გავლენა ექნება რუსეთისთვის დაწესებულ სანქციებს რუსეთსა და რეგიონზე. ვებინარზე ისაუბრეს FREE Network-ის ქსელის წარმომადგენლებმა: ტობიორნ ბეკერმა SITE-დან (შვედეთი), ლევ ლვოვსკიმ BEROC-დან (ბელარუსი) და ნატალია შაპოვალმა KSE-დან (უკრაინა). ვებინარში მონაწილეობას იღებდა იელისა და ქოულზის ფონდის პროფესორი, ლარი სამუელსონიც. იასია ბაბიჩმა ისაუბრა ომის ეკონომიკურ შედეგებზე საქართველოსთვის, თამარ სულუხიამ კი აქცენტი საქართველოში რუსეთის აგრესიის ისტორიულ კონტექსტზე გააკეთა.
უკრაინაში რუსეთის აგრესიის დაწყებიდან დღემდე ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის წარმომადგენლები აქტიურად არიან ჩართული საქართველოზე ამ ომის ეკონომიკური შედეგების კვლევასა და კომენტირებაში, რისთვისაც სხვადასხვა პლატფორმასა და არხს ვიყენებთ: ტელევიზია, სოციალური მედია, ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის ვებ-გვერდი.

On March 3, 2022, ISET Policy Institute Lead Economist Yaroslava Babych and Director Tamar Sulukhia spoke at the international Webinar “The Sanctions on Russia, and their impact on the region”. The Webinar was organized by the Stockholm Institute of Transitional Economies and the Free Network (which is sponsored by Sida) and discussed the impacts of Russia’s war in Ukraine on the region, with a focus on the economic effects of sanctions in Russia and the region. Other speakers were free Network representatives – Torbjörn Becker, Director of SITE, Lev Lvovsky, BEROC Research Fellow, Nataliia Shapoval, Chairman of KSE Institute, joined by Larry Samuelson, Professor at Yale and Cowles Foundation. Yaroslava Babych spoke about economic consequences for Georgia and Tamara Sulukhia focused on the historical context of Russian aggression in Georgia.
Since the beginning of the Russian aggression in Ukraine ISET Policy Institute representatives are actively engaged in analyzing and commenting on the economic impacts on Georgia through various media sources – TV, social media, ISET-PI website.