- ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდი - WFD
საქართველო აქტიურად მუშაობს გენდერული თანასწორობისა და ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების (WEE) მიმართულებით, რაც ქვეყნის საინვესტიციო კლიმატისა და ეროვნული პოლიტიკის ნაწილია.
„კარგი მმართველობა გენდერული თანასწორობისთვის საქართველოში“ (GG4GEG) პროექტის ფარგლებში, გაეროს ქალთა ორგანიზაცია თანამშრომლობს საჯარო სამსახურის ბიუროსა (CSB) და ISET-ის კვლევით ინსტიტუტთან, რომლის ფარგლებშიც მომზადდა საქართველოს საჯარო სამსახურის შესახებ კანონის გენდერული ზეგავლენის შეფასების (GIA) ყოვლისმომცველი ანგარიში.
რუსეთი და უკრაინა საქართველოს საექსპორტო ქვეყნების ხუთეულში შედის. 2022 წლის იანვარში საქართველოს ექსპორტის 9.5% უკრაინაზე მოდიოდა, 12.9% – რუსეთზე (2022 წლის 24 თებერვალს უკრაინაში რუსეთის შეჭრამდე).
ბოლო ათწლეულის განმავლობაში მსოფლიოს არაერთმა ქვეყანამ შემოიღო და/ან გაზარდა მინიმალური ხელფასი. ასეთი პრაქტიკის მთავარი დასაბუთება ის არის, რომ მინიმალური ხელფასი შეიძლება დაეხმაროს ღარიბ ოჯახებს გამოიმუშაონ ცხოვრების მინიმალური სტანდარტის დაკმაყოფილებისთვის საჭირო შემოსავალი. საქართველოს მთავრობა ამჟამად მინიმალური ხელფასის გაზრდას განიხილავს.
ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის გუნდი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების სფეროში დივერსიფიცირებული დაფინანსების მექანიზმების დანერგვაში დაეხმარება. პროექტი გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) მხარდაჭერით ხორციელდება.
“სამხრეთ კავკასიაში ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების“ რეგიონული პროექტის მეორე ფაზის ფარგლებში, საქართველოში შვეიცარიის საელჩოს დაკვეთით, ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტი „სამხრეთ კავკასიის გენდერული თანასწორობის ინდექსს“ შეიმუშავებს.

Within the framework of the Good Governance for Gender Equality in Georgia (GG4GEG) project, UN Women is collaborating with the Civil Service Bureau (CSB) and the ISET Policy Institute to conduct a comprehensive Gender Impact Assessment (GIA) of the Law on Civil Service in Georgia.
Both Russia and Ukraine are among the top five export destinations for Georgia. Ukraine accounted for 9.5 per cent of Georgia's exports in January 2022, while Russia accounted for 12.9 per cent (prior to the Russian invasion of Ukraine on 24 February 2022).
The study was to determine an optimal minimum wage for workers in Georgia, and resulted in a recommended range of 250-350GEL per month, albeit referencing numerous factors that need to be considered.
ISET Policy Institute team supports the Ministry of Education and Science of Georgia in implementing diversified financial mechanisms in Vocational Education and Training (VET). The project is implemented with the support of the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
The SCGEI (South Caucasus Gender Equality Index) provides policy-makers, independent researchers and the general public with a unique evidence-based tool to inform policy actions, an objective way of measuring gender inequality, and an inclusive platform to initiate dialogue and further analysis of the underlying issues and potential solutions.