2024 წლის 12 სექტემბერს, ISET-ისა და ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი, თამარ სულუხია, მოლდოვის დედაქალაქ კიშინიოვში გამართულ FREE Network-ის კონფერენციაში პანელისტის სტატუსით მონაწილეობდა. პანელი, სახელწოდებით „კვლევისა და შესაძლებლობების განვითარება: FREE Network-ის გამოცდილება,“ აერთიანებდა ექსპერტებს აღმოსავლეთ ევროპისა და განვითარებადი ეკონომიკებიდან, რათა განეხილათ ადგილობრივი ინსტიტუტების როლი მტკიცებულებებზე დაფუძნებული პოლიტიკის მხარდაჭერაში. თამარ სულუხიამ ხაზი გაუსვა იმას, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია სანდო და საუკეთესო პრაქტიკის მქონე ადგილობრივი ინსტიტუტები, როგორებიცაა ISET-ი, ადამიანური კაპიტალის განვითარებისა და პოლიტიკის ანალიტიკური მხარდაჭერისთვის, განსაკუთრებით ევროკავშირში გაწევრიანების პროცესში.
სულუხიას განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა შესაძლებლობების განვითარებისა და ცოდნის გაზიარების აუცილებლობაზე, რაც FREE Network-ის მისიას ემსახურება და კვლევისა და პოლიტიკის ურთიერთკავშირის გაძლიერებას უწყობს ხელს. დისკუსიაში ასევე მონაწილეობდნენ რეგიონიდან მოწვეული სხვა პანელისტები: დმიტრი კრუკი (BEROC, ბელარუსი, ემიგრაციაში), მარია კრუმინა (BICEPS, ლატვია), მიხალ მიკი (CenEA, პოლონეთი) და იულიუს ანდერსონი (SITE, შვედეთი).

On September 12, 2024, Tamar Sulukhia, Director of ISET and the ISET Policy Institute, participated as a panelist in a policy discussion at the FREE Network Conference in Chisinau, Moldova. The panel, titled "Research and Capacity Building: The FREE Network Experience," brought together experts from across Eastern Europe and emerging economies to discuss the pivotal role of local institutions in supporting evidence-based policy. Sulukhia spoke about how best-practice, reputable local institutional anchors, such as ISET, play a critical role in building human capital and fostering analytics that can impact policy, particularly on the path toward EU accession.
Sulukhia’s insights emphasized the significance of capacity building and knowledge exchange, aligning with the FREE Network's mission of strengthening research and policy connections in the region. The discussion also featured insights from panelists across the region, including Dzmitry Kruk from BEROC, Belarus, in exile, Marija Krūmiņa from BICEPS, Latvia, Michal Myck from CenEA, Poland, and Julius Andersson from SITE, Sweden.