პირველ მაისს რეფორმეტრმა და USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამამ საჯარო-კერძო დიალოგს უმასპინძლეს, რომელიც ამბროლაურში გაიმართა და ტურიზმის რეფორმის პროგრესის შეფასებას დაეთმო.
შეხვედრა მოიცავდა ტურიზმის კანონში დაგეგმილი ცვლილებების განხილვას, რაც მიზნად ისახავს ეროვნულ და რეგიონულ დონეზე კოორდინაციის უზრუნველყოფას, მრავალფეროვანი ტურისტული შეთავაზების განვითარებას, ტურისტული მომსახურების მაღალი ხარისხის უზრუნველყოფას, მომხმარებელთა უფლებებისა და უსაფრთხოების დაცვის სტანდარტის განვითარებას.
ღონისძიება მისასალმებელი სიტყვით გახსნეს მიშელ კოშიელსკიმ, USAID-ის ეკონომიკური ზრდის ოფისის დირექტორმა, დავით ხუციშვილმა, ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ, მედეა ჯანიაშვილმა, საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის მოადგილემ, და გიორგი პაპავამ, ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანმა ეკონომისტმა და პროექტ „რეფორმეტრის“ მენეჯერმა.
შეხვედრის პირველ ნაწილში განხილულ იქნა ორი თემა: (1) ტურიზმის რეფორმის პრეზენტაცია, რომელიც USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის სექტორული პოლიტიკის მრჩეველმა, გიორგი ბრეგაძემ, გააკეთა, და (2) საქართველოს ტურიზმის ინდუსტრიის ალიანსის საქმიანობის პრეზენტაცია, რომელიც საქართველოს ტურიზმის ინდუსტრიის ალიანსის თანადამფუძნებელმა, თამარ თანდაშვილმა წარადგინა. მეორე ნაწილში კი „რეფორმეტრის“ გუნდმა რეფორმის მიმდინარე პროგრესის შეფასების შედეგები წარადგინა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ რეფორმის შემუშავებასა და განხორციელებაში ჩართული ადგილობრივი უწყებების, ტურიზმის სექტორში მომუშავე ასოციაციების, სამოქალაქო და კერძო სექტორის წარმომადგენლები, რომელთაც საჯარო-კერძო დიალოგის ფორმატში იმსჯელეს რეფორმის ფარგლებში დაგეგმილი ცვლილებების მოსალოდნელ შედეგებზე.

On May 1 ReforMeter and the USAID Economic Governance Program hosted a public-private dialogue to discuss the progress of tourism reform with local stakeholders in Ambrolauri, Racha, Georgia.
The meeting included an assessment of the reform and a review of the planned changes within tourism law, those which help coordination at the national and regional levels, diversify the offers the sector provides visitors, ensure high-quality tourist services, and develop a standard for protecting consumer rights and safety.
The public-private dialogue was launched with opening speeches from Michelle Koscielski, Director of USAID's Office of Economic Growth; Davit Khutsishvili, First Deputy Chairman of Ambrolauri Municipality Council; Medea Janiashvili, Deputy Head of the National Tourism Administration of Georgia; and Giorgi Papava, Lead Economist of the ISET Policy Institute, the "ReforMeter" Project Manager.
During the first part of the meeting, Giorgi Bregadze, Sectoral Policy Advisor of the USAID Economic Governance Program briefed the stakeholders in attendance about the tourism reform, followed by Tamar Tandashvili, co-founder of the Georgian Tourism Industry Alliance who presented the activities of the Georgian Tourism Industry Alliance. The presentation part was concluded with the overview of the tourism reform progress assessment delivered by Elene Tskhomelidze, Senior Researcher of the ISET Policy Institute.
The meeting was attended by representatives of those local agencies involved in the development and implementation of the reform, associations working within tourism, and from the civil and private sectors who discussed the expected results of planned changes within the framework of the reform, all in the format of a public-private dialogue.