2021 წლის 25 ნოემბერს ISET-ის კვლევითმა ინსტიტუტმა ცოდნისა და ინფორმაციის სისტემაში შემავალი ინსტიტუტებისა და ბენეფიციარებისათვის ინფორმაციის ხარისხის ერთიანი სტანდარტი და მისი პილოტირების შედეგები დაინტერესებულ მხარეეთა შეხვედრაზე წარადგინა. პროექტი UNDP-ის მხარდაჭერით და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრთან (EIEC) თანამშრომლობით განხორციელდა.
შეხვედრის მიზანი სოფლის მეურნეობის დარგში ცოდნისა და ინფორმაციის სისტემის (AKIS) მონაწილეებისა და ბენეფიციარებისთვის ინფორმაციის ხარისხის ერთიანი სტანდარტისა და მისი პილოტირების შედეგების გაცნობა იყო.
შეხვედრას UNDP-ის, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ფერმერული ორგანიზაციების, დონორებისა და კვლევითი და საგანმანათლებლო ორგანიზაციების წარმომადგნელები ესწრებოდნენ. შეხვედრაზე ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის გუნდმა ინფორმაციის ხარისხის ერთიანი სტანდარტის საბოლოო ვერსია წარადგინა და, ასევე, მონაწილეებს სტანდარტის პილოტირების შედეგები გაუზიარა.
პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა დისკუსია, რომლის დროსაც მონაწილეებმა პროექტის გუნდს ინფორმაციის ხარისხის ერთიანი სტანდარტის დანერგვისთვის საჭირო და მნიშვნელოვანი შენიშვნები და რეკომენდაციები გაუზიარეს.

On 25 November 2021, ISET Policy Institute presented the results of its Information quality standards for the participants and beneficiaries of the Agricultural Knowledge and Information System (AKIS) project. The project was supported by UNDP and implemented in collaboration with the Environmental Information and Education Center (EIEC) of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA).
The main objective of the meeting was to introduce information quality standards to the participants and the beneficiaries of the Agricultural Knowledge and Information System (AKIS) and to consider the results of the pilot study.
The meeting was attended by representatives of the UNDP, the EIEC, MEPA, Non-Government Organizations (NGOs), Farmer-Based Organizations (FBOs), donors, and research and education institutions. At the meeting, ISET Policy Institute’s team presented the final version of the information quality standard and the participants examined the results from piloting the developed standard.
The presentation was followed by a discussion, in which the participants provided valuable feedback and suggestions to support the adoption of the information quality standard.