მაკროეკონომიკური მიმოხილვა
საქართველოს ეკონომიკის მაკროეკონომიკური მიმოხილვა კვარტალური გამოცემაა. პუბლიკაცია საქართველოში მიმდინარე ეკონომიკური პროცესების ყოვლისმომცველ მიმოხილვას და ანალიზს გვთავაზობს, რომელიც საქსტატის, ეროვნული ბანკის, ფინანსთა სამინისტროს და სხვა ოფიციალური წყაროების ყოველთვიურ სტატისტიკას ეფუძნება.
Q2 2019, მაკრო მიმოხილვა | მე-2 კვარტლის ინდიკატორები კარგად გამოიყურება, თუმცა საქართველოს 2019 წლის ზრდის თავზე შავი ღრუბლები იყრის თავს
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ მაკროეკონომიკური მიმოხილვის 2019 წლის მე-2 კვარტლის ანგარიში ხელმისაწვდომია მხოლოდ ინგლისურ ენაზე.
Q1 2019, მაკრო მიმოხილვა | ქართული ეკონომიკა 1-ელ კვარტალში: სიმშვიდე (შესაძლო) შტორმის წინ
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ მაკროეკონომიკური მიმოხილვის 2019 წლის 1-ლი კვარტლის ანგარიში ხელმისაწვდომია მხოლოდ ინგლისურ ენაზე.
იანვარი 2018 მაკრო მიმოხილვა | საქართველოს ეკონომიკა – წლის შეჯამება
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ მაკროეკონომიკური მიმოხილვის 2018 წლის წლიური ანგარიში ხელმისაწვდომია მხოლოდ ინგლისურ ენაზე.
Q3 2018, მაკრო მიმოხილვა | მე-3 კვარტლის ზრდა ბევრად სუსტია, ვიდრე წლის 1-ელი ნახევრის. გამკაცრებული რეგულაციების მიუხედავად შიდა საცალო და ბიზნეს სესხები იზრდება
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ მაკროეკონომიკური მიმოხილვის 2018 წლის მე-3 კვარტლის ანგარიში ხელმისაწვდომია მხოლოდ ინგლისურ ენაზე.
Q2 2018, მაკრო მიმოხილვა | სიახლე სამეზობლოში: ექსპორტის ძლიერი ზრდა 2018 წლის პირველ ნახევარში თამბაქოს ნაწარმის გაყიდვებმა განაპირობა
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ მაკროეკონომიკური მიმოხილვის 2018 წლის მე-2 კვარტლის ანგარიში ხელმისაწვდომია მხოლოდ ინგლისურ ენაზე.