განათლების პოლიტიკის ფორუმი
განათლების პოლიტიკის ფორუმის (EPF) მიზანია, დაიწყოს განათლების სფეროში მთავრობის პრიორიტეტებისა და ინვესტიციების კრიტიკული ანალიზის საჯარო განხილვა და კომუნიკაცია.
განათლების პოლიტიკის ფორუმის ფარგლებში განიხილება მიზნები, სამიზნე მაჩვენებლები და განვითარებული მოვლენები, რომლებიც 2016-2020 წლების განათლების სფეროს დღის წესრიგშია წარმოდგენილი. განხილვაში ჩართული იქნება ყველა დაინტერესებული მხარე, ხოლო მისი მიზანი ძირითადი თემატური მიმართულებების კუთხით არსებული პროგრესისა და გამოწვევების ჭრილში შეფასებაა. EPF-ის მიზანია ინფორმაციის შეგროვება და თავმოყრა, როგორც მთავრობისგან, ისე განათლების სფეროში არსებული სხვა დაინტერესებული მხარეებისგან, რათა შესაძლებელი გახდეს ‘ეროვნული კონსენსუსის’ მიღწევა იმ პრიორიტეტებსა და კონკრეტულ რეფორმებთან დაკავშირებით, რომლებიც საქართველოს საგანმანათლებლო სექტორშია დასასახი. ყოველივე ზემოხსენებული საწყის საფეხურს წარმოაგდენს, რასაც სამომავლოდ რეფორმის პროცესი უნდა მოსდევდეს, რომელსაც მთავრობა UNICEF-ის, მსოფლიო ბანკისა და ISET-ის დახმარებით განახორციელებს.

The Education Policy Forum (EPF) will generate a debate and communicate critical analyses regarding the government priorities and investments in education.
Education Policy Forum will discuss the goals, targets, and developments outlined in the 2016-2020 education agenda with all stakeholders and address key thematic areas in view of the progress made and challenges that still exist. The EPF serves to pool information between the government and other stakeholders of education policy and to find a “national consensus” about the priorities and concrete reforms needed in the Georgian educational sector. It will be the initial, analytical stage of a subsequent reformation process to be implemented by the government, assisted by UNICEF, the World Bank, and ISET.