2024 წლის 2 ივლისს, ISET-ის კვლევითმა ინსტიტუტმა და საქართველოს ეკონომიკის ასოციაციამ ერთობლივად უმასპინძლეს პოლიტიკის პანელურ დისკუსიას „მიმდინარე ეკონომიკური გამოწვევები საქართველოში“, რომელიც საქართველოს ეკონომიკის ასოციაციის მიერ ორგანიზებული პირველი საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში ჩატარდა.
პანელურმა დისკუსიამ ერთ სივრცეში მოუყარა თავი ცნობილ ეკონომისტთა გუნდს, რომელთაც საქართველოს ეკონომიკის წინაშე მდგარი აქტუალურ საკითხებზე ისაუბრეს. პანელს უძღვებოდა ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი, თამარ სულუხია, და მონაწილეობდნენ: ევა ბოჭორიშვილი, გალტ & თაგარტის კვლევების ხელმძღვანელი; მიგელ ედუარდო სანჩეს მარტინი, მსოფლიო ბანკის სამართლიანი ზრდის, ფინანსებისა და ინსტიტუტების პროგრამის ხელმძღვანელი სამხრეთ კავკასიაში; დავით კეშელავა, ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანი ეკონომისტი; თინათინ ახვლედიანი, CEPS-ის მკვლევარი; შალვა მხატრიშვილი, საქართველოს ეროვნული ბანკის მაკროეკონომიკისა და სტატისტიკის დეპარტამენტის უფროსი.
პანელმა წარმოადგინა საქართველოს ეკონომიკური ლანდშაფტის ყოვლისმომცველი მიმოხილვა, სადაც ხაზი გაესვა როგორც გამოწვევებს, ისე ქვეყნის მდგრადი ეკონომიკური ზრდის შესაძლებლობებს. სტრუქტურულ რეფორმებზე, ევროკავშირში ინტეგრაციასა და დემოგრაფიულ ტენდენციებზე დისკუსიებმა წარმოაჩინა, რამდედნად კომპლექსურია ურთიერთკავშირი იმ ფაქტორებს შორის, რაც საქართველოს ეკონომიკური მომავლის ფორმირებაზე ახდენს გავლენას. ღონისძიება დასრულდა მოწოდებით, გაგრძელდეს დიალოგი და მტკიცებულებებზე დაფუძნებული პოლიტიკის შემუშავება საქართველოში ინკლუზიური ეკონომიკური განვითარებისა და კეთილდღეობის ხელშეწყობის მიზნით.

On July 2, 2024, ISET Policy Institute and the Georgian Economic Association jointly hosted a policy panel discussion “Current Economic Challenges in Georgia” as part of the 1st International Conference organized by the Georgian Economic Association (GEA).
The panel brought together a distinguished group of economists to discuss the pressing issues facing Georgia's economy. The panel was moderated by Tamar Sulukhia, Director, ISET Policy Institute and featured: Eva Bochorishvili, Head of Research, Galt and Taggart; Miguel Eduardo Sanchez Martin, Program Leader for Equitable Growth, Finance, and Institutions in the South Caucasus, World Bank; Davit Keshelava, Lead Economist, ISET Policy Institute; Tinatin Akhvlediani, Research Fellow, CEPS; Shalva Mkhatrishvili, Head of Macroeconomics and Statistics Department, National Bank of Georgia.
The panel provided a comprehensive overview of the economic landscape in Georgia, highlighting both challenges and opportunities for the country’s sustainable economic growth. Discussions on structural reforms, EU integration, and demographic trends underscored the complex interplay of factors shaping Georgia's economic future. The event concluded with a call for continued dialogue and evidence-based policymaking to foster inclusive economic development and prosperity in Georgia.