თათია ხიდაშელი ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის სოფლის მეურნეობისა და სოფლის განვითარების პოლიტიკის კვლევითი ცენტრის უფროსი მკვლევარია. თათია თსუ ეკონომიკის საერთაშორის სკოლის (ISET) ეკონომიკის მაგისტრი და ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ბაკალავრია.
მაგისტრატურაზე სწავლის პერიოდში თათიამ საზაფხულო სტაჟირება საქართველოს ეროვნულ ბანკში გაიარა. 2020 წელს საქართველოს სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში დაიწყო მუშაობა აუდიტორის პოზიციაზე და მუშაობდა პროექტებზე, რომლებიც სამთავრობო უწყებებისა და პროგრამების ეკონომიკურობას, ეფექტიანობასა და პროდუქტიულობას აფასებდა. პარალელურად, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტში ეკონომიკის პრინციპებს ასწავლიდა. 2022 წლიდან თათია არის მოწვეული ლექტორი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სადაც ეკონომიკისა და ბიზნესის სტატისტიკის საფუძვლებსა და მენეჯერულ სტატისტიკას ასწავლის.

tatia.khidasheli@iset.ge
Tatia Khidasheli is a senior researcher at the Agricultural Policy Research Center of the ISET Policy Institute. Tatia holds a Master's degree in Economics from ISET and completed her Bachelor's degree in Business Administration at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU).
Tatia had a summer internship experience during her MA study at the National Bank of Georgia. In 2020, she began a career at the State Audit Office of Georgia as a performance auditor. In this role, she contributed to projects addressing economic, efficiency, and effectiveness issues within government entities and programs. Parallelly, she also worked as a Teaching Assistant for Principles of Economics at Grigol Robakidze State University. Starting in 2022, Tatia is a Visiting Lecturer at Ilia State University, delivering Statistics for Business and Economics and Managerial Statistics.