სალომე სოლომნიშვილი 2023 წელს შეურთდა ISET-ის კვლევით ინსტიტუტს და ამჟამად ის კერძო სექტორის განვითარების პოლიტიკის კვლევითი ცენტრის უფროსი მკვლევარია. სალომე თსუ ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლის (ISET) ეკონომიკის მაგისტრი (2017 წ.) და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ბაკალავრია (204 წ.).
ISET-ის დამთავრების შემდეგ, სალომე მუშაობდა პოლიტიკისა და მართვის კონსალტინგ ჯგუფში (PMCG) პროექტების ოფიცრად, და შემდეგ, პროექტების მენეჯერად. მისი პასუხისმგებლობები ძირითადად მოიცავდა ინფრასტრუქტურის განვითარებისა და კერძო სექტორის პროექტების მართვას, რომელთაგან აღსანიშნავია კლიმატის ცვლილებასა და ენერგეტიკასთან, მყარი ნარჩენების მართვასთან, გარემოს დაცვასთან, გენდერულ თანასწორობასთან, საზოგადოებრივ ტრანსპორტსა და საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურასთან დაკავშირებული პროექტები. მისი სამუშაო გამოცდილება მოიცავს საერთაშორისო დონორების დაფინანსებული პროექტებისათვის საგრანტო და სატენდერო წინადადებების მომზადებასაც.
2016 წელს სალომე ISET-ში ლექტორის თანაშემწე იყო, ხოლო ამჟამად ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში ატარებს სემინარებს ეკონომიკის პრინციპებში საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისათვის.

Salome Solomnishvili
Salome Solomnishvili joined ISET Policy Institute in 2023 as a senior researcher at the Private Sector Research Center (PSDRC). She earned her master’s degree in Economics from ISET and holds a Bachelor’s degree in Economics from Tbilisi State University.
After graduating from ISET in 2017, Salome joined the Policy and Management Consulting Group – PMCG as a project officer and later progressed to the position of Project Manager. Her responsibilities primarily centered around managing infrastructure development and private sector projects, focusing on projects related to climate change and energy, environmental protection, gender equality, solid waste management, public transport, and education infrastructure. Her experience also covers the development of grant and tender proposals for international donor-funded projects.
In 2016, she worked as a teaching assistant at ISET and presently is a visiting lecturer at Ilia State University, teaching Principles of Economics to BA Students.