- ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდი - WFD
აშკარაა, რომ საქართველოში არსებობს პოლიტიკური კომპრომისი, რომლის თანახმადაც საქართველოში გვაქვს, ერთი მხრივ, მცირე ადგილობრივი თვითმმართველობები, რომლებიც ახლოს არიან ამომრჩევლებსა და სერვისის მომხმარებლებთან, მეორე მხრივ, კი შედარებით მაღალი ხარჯები, რასაც დიდი რაოდენობით ადგილობრივი თვითმმართველობები იწვევს.
საქართველოს ეროვნული კონკურენტუნარიანობის კვლევის ანგარიში მიზნად ისახავს, კონკურენტუნარიანობის საკითხების ღრმა და ყოვლისმომცველი კვლევის საფუძველზე შეავსოს მსოფლიო ეკონომიკური ფორუმის მსოფლიო კონკურენტუნარიანობის ანგარიში. კერძოდ, ის შეისწავლის საქართველოს პოტენციალს, გამოიყენოს მისი გეოგრაფიული მდებარეობა და ბიზნეს-გარემო, რათა მოირგოს კავკასიის რეგიონის ეკონომიკური ჰაბის როლი.
საქართველოს ახალგაზრდა ენერგეტიკოსთა ასოციაციასთან (AYPEG) ერთობლივი პროექტის ფარგლებში, ISET-ის კვლევითმა ინსტიტუტმა საქართველოს ენერგეტიკის სექტორში კვლევებისა და ტრენინგების საჭიროება შეაფასა. კვლევა მოიცავდა ინტერვიუებს ქართული ენერგეტიკის სექტორში ჩართული კერძო თუ საჯარო კომპანიებისა და ენერგიის მომხმარებელი მსხვილი კომპანიების (ჯამში 45 კომპანიის) წარმომადგენლებთან.
აღნიშნულმა ქვეყნის დონეზე ჩატარებულმა კვლევამ, რომელიც უფრო დიდი საერთაშორისო კვლევის ნაწილია, შეაფასა, რა გავლენა ექნება გაზრდილ მიგრაციას, რადგან ევროკავშირმა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებთან მიმართებაში შეიძლება ცვლილებები შეიტანოს მიგრაიის პოლიტიკაში.

In Georgia, there is a clear policy trade-off between having smaller local self-government units (LSGs), which would be closer to voters and service users, and the higher overall costs of a larger number of LSGs. In November, 2012, the Georgian Ministry of Regional Development and Infrastructure (MRDI) began to design a major policy initiative to reform the existing system of sub-national government in Georgia.
Partnering with the Association of Young Professionals in Energy of Georgia (AYPEG), ISET Policy Institute completed the project Assessment of the Research and Training needs For Georgian Energy Sector. This involved the interviews with the representatives of the companies operating in the energy sector of Georgia, both private and governmental (GNERC, ESCO, GSE etc.) and the large energy consumer companies (45 companies in total).
Implemented as part of a larger international study, this Georgia country study assessed the consequences of increased migration as a result of possible changes in the EU migration policies with regard to the Eastern Partnership countries. Partnering with the Center for Social and Economic Research (CASE), the ISET Policy Institute (ISET-PI) has embarked upon a country study of Georgia for a project titled The Costs and Benefits of Labour Mobility between the EU and the Eastern Partnership Partner Countries.