თამარ ბლიაძე ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მკვლევარია, სადაც მუშაობა 2024 წლის სექტემბერში დაიწყო. მას მიღებული აქვს ეკონომიკის მაგისტრის ხარისხი ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლიდან (ISET, 2021) და ბაკალავრის ხარისხი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან (თსუ, 2019). ამჟამად, ის სწავლობს კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სადოქტორო პროგრამაზე, რომლის დასრულებასაც 2026 წელს გეგმავს.
ISET-ის კვლევით ინსტიტუტში მუშაობის დაწყებამდე, თამარი სამი წლის განმავლობაში მუშაობდა Carrefour საქართველოში უფროს ბიზნეს ანალიტიკოსად. მისი აკადემიური გამოცდილება მოიცავს ISET-ის ეკონომიკის სამაგისტრო პროგრამაზე მაკროეკონომიკის I, II და IV მოდულების ლექტორის ასისტენტის პოზიციაზე მუშაობას. ამჟამად, ISET-ის კვლევით ინსტიტუტში მკვლევრის პოზიციასთან ერთად, ის არის ლექტორი კავკასიის უნივერსიტეტში და აგრძელებს მუშაობას ISET-ში ასისტენტად მუშაობას, სადაც საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს ეკონომეტრიკას ასწავლის.

Tamar Bliadze is a Senior Researcher at the ISET Policy Institute, joining the team in September 2024. She holds a master’s degree in economics from the International School of Economics (ISET, 2021) and a bachelor's degree in economics from Tbilisi State University (TSU, 2019). She is currently pursuing her PhD in economics at Caucasus University, with an expected completion date in 2026.
Prior to joining the ISET Policy Institute, Tamar worked as a Senior Business Analyst at Carrefour Georgia for three years. Her academic experience includes serving as a teaching assistant for Master's-level Macroeconomics modules I, II, and IV at ISET. Currently, alongside her research role at ISET Policy Institute, she works as a lecturer at Caucasus University and continues as a teaching assistant at ISET, where she teaches econometrics to undergraduate students.