პროფ. სტეფან ფონ კრამონ-ტაუბადელი გეტინგენის ჯორჯ-აუგუსტის უნივერსიტეტის სოფლის მეურნეობის ეკონომიკის დეპარტამენტის აგრარული პოლიტიკის თავმჯდომარეა. პროფ. კრამონ-ტაუბადელმა სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა ჯერ მაკგილის უნივერსიტეტის მაკდონალდის კოლეჯში (კანადა, მონრეალი), შემდეგ კი მანიტობას უნივერსიტეტში (კანადა, მანიტობა) ისწავლა, რის შემდეგაც ეკონომიკის დოქტორის ხარისხი მიიღო ქრისტიან ალბრეხტის უნივერსიტეტში (გერმანია, კილი). პროფ. კრამონ-ტაუბადელის საკუნსულტაციო და კვლევითი საქმიანობის ძირითადი თემებია აგრარული სექტორის რეფორმა გარდამავალ ეკონომიკებში, აგრარული პოლიტიკა გერმანიასა და ევროკავშირში.
პროფ. კრამონ-ტაუბადელი აქტიურად მუშაობდა როგორც აგრარული პოლიტიკის მრჩეველი, მათ შორის სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციაში, მსოფლიო ბანკსა და გერმანიის მთავრობაში. 1996-2006 წლებში იგი უკრაინაში ეკონომიკურ რეფორმებში გერმანელ მრჩეველთა გუნდის წევრი იყო, რომელსაც 2004-2006 წლებში ხელმძღვანელობდა კიდეც. 2005 წლიდან იგი ბელარუსში გერმანელ ეკონომისტთა გუნდის თანახელმძღვანელია. 2015 წლიდან იგი ნანძინის უნივერსიტეტის მოწვეული პროფესორი და სოფლის მეურნეობის ეკონომისტთა საერთაშორისო ასოციაციის მდივან-ხაზინადარია.

Professor Dr. von Cramon-Taubadel is Chair for Agricultural Policy at the Department of Agricultural Economics at the Georg-August University Göttingen. After his studies of agricultural economics at the Macdonald College of McGill University in Montréal and at the University of Manitoba in Winnipeg, Manitoba (Canada) he obtained his Ph.D. degree and his habilitation degree at the Christian-Albrecht-University in Kiel. The focus of his consulting and research activities is on reforms of the agricultural sector in transition countries as well as the agricultural policy in Germany and the EU.
Professor Dr. von Cramon-Taubadel has been active as an agricultural policy advisor inter alia for the FAO, the World Bank, and the German Government. Between 1996 and 2006 he was a member of the German Advisory Group on Economic Reforms in Ukraine, which he led between 2004 and 2006. Since 2005 he is Co-Leader of the German Economic Team in Belarus. He is a guest professor at the University of Nanjing and since 2015 the Secretary-Treasurer of the International Association of Agricultural Economists (IAAE).